KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16034138
nr 1603 4138
August Lundberg
(1882-1946), Sverige
Oljemålning, Klippkust. Signerad. Olja på pannå, 37x49, yttermått inklusive ram. 51x63 cm
Johan August Lundberg, svensk målare född i Stockholm 1882, död 1946 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 mars 2024
kl 18:36:13
500 kr
600 kr
August Lundberg
Läs mer om August Lundberg